Havai Fişek Gösterisi

Havai Fişek Gösterisi

Havai fişek gösterisi, havai fişeklerle görsel estetik ve kutlama amacıyla yapılan pro teknik efekt hizmetidir. Eğlence organizasyonlarında ve kutlama etkinliklerinde çok sık tercih edilir.

Havai Fişek Gösterisi Nedir?

Havai fişek, çeşitli amaçlarla kullanılan pro teknik ürünlerdir. Havai fişek gösterisi de, farklı çeşitlerdeki havai fişeklerin renk, ses, ışık ve duman gibi efektlerle gökyüzünde görsel bir zenginlik oluşturmasıdır. Havai fişekler renklerine, gökyüzündeki etki sürelerine ve gökyüzünde oluşturdukları desen ve şekillere göre çeşitlere ayrılır.

Havai Fişek Çeşitleri

  • Gerçek Havai Fişek Gösterisi : Gerçek havai fişek gösterisi gök bombası olarak da bilinir. Gökyüzünde yaklaşık olarak 150 metre ile 200 metre kadar yükselen havai fişeklerdir. Büyük çaplı organizasyonlarda tercih edilir.
  • Hazır Havai Fişek Gösterileri : Hazır havai fişek gösterileri, batarya havai fişekler olarak da bilinirler. Gök bombası havai fişek türlerine göre gökyüzündeki etkileri daha kısa süredir. Ayrıca gökyüzünde 25 metre ile 30 metre kadar yükselebilirler.
  • Karma Havai Fişek Gösterileri : Karma havai fişek gösterileri, gök bombası ve hazır kutulu havai fişek gösterilerinin bir arada yapıldığı havai fişek gösterileridir. Evlilik teklifi organizasyonlarında, çeşitli renk ve efektlerde havai fişek gösterileri ile karma havai fişek gösterileri tercih edebilirsiniz.

Havai Fişek Gösterisi Nasıl Yapılır?

Havai fişek gösterisinin, mutlaka profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Havai fişek ve pro teknik ürünlerle ilgili gerekli eğitimi almış, ateşleyici yeterlilik belgesine sahip tecrübeli kişiler tarafından gösterilerin yapılması son derece önemlidir. Ateşleme yapacak kişiler, gerekli koruyucu kostüm ve aksesuarları ile ateşleme yapmalıdır.

Eğitimli ve deneyimli kişilerce ateşlenen havai fişek gösterilerinde, birinci sınıf kalitede ürünlerin kullanılması da oldukça önemli. Ayrıca havai fişek ve pro teknik gösterilerden önce, organizasyon mekanında bir keşif yapılmalı. Yanıcı ve yakıcı maddelerin bulunduğu alanlarda atış yapılmamalı. Ayrıca ormana yakın alanlarda da güvenlik önlemi amacıyla havai fişek ve pro teknik gösteriler yapılamaz.

Havai fişek atışının yapılacağı alan ile organizasyon mekanı arasında 75 metre ile 200 metre mesafe olmalıdır. Bu mesafe kullanılacak malzemeye göre değişebilmektedir.

Evlilik teklifi organizasyonu, düğün organizasyonu, doğum günü organizasyonu ve yıl dönümü organizasyonu gibi eğlence organizasyonlarınızda, ihtişamlı gösteriler yaratmak adına, profesyonel havai fişek gösterileri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Hizmetlerimiz

Başa dön tuşu
Kapalı